C# Veritabanlı Arıza Takip Programı

c# arıza takip programı

Bugün, C# ile yapılmış Veritabanlı Arıza Takip Programı paylaşacağım. Program basit olarak arızalanmış bir bilgisayar ya da herhangibir elektronik ürün, bilgisayar sorunu gibi bilgileri tutup. Açık kayıtları yönetebilmemizi ve sorun düzeldikten sonra bunları kapatabilmemizi geriye dönük düzenli çalışmayı sağlayan bir programdır. Temel olarak 3 formdan oluşmaktadır. 

1. Form Kayıt Açma Ekranı

c# arıza takip programı

Resimde gördüğünüz bilgileri girip kaydedebileceğiniz bir formdur. Gönderen merkez kısmı daha sonrasında arıza takip formunda listelemek için kullanılabilir.

Örneğin: Bu programı yaparken ilçe olarak ayarlamak hangi ilçeden hangi kayıtlar gelmiş onu görmek için tasarlanmıştı. Zeytinburnundan gelen bilgisayarları aynı listede görmek içindi ya da farklı farklı kullanım alanlarıda geliştirilebilir. 

2. Form Açık Kayıtları Listeleme Ekranı

c# arıza takip programı

Merkeze göre listele kısmında üstte anlatığım gibi belirli ilçeye vb. yerlere göre listeleme yapılabilir. DataGridView üzerinden düzenleme yapabiliyoruz düzenleme yapmıktan sonra, kaydet butonuna basıp değişiklikleri uygulayabiliriz. Kayıt silebiliriz, seçili kaydı çözümlendi olarak kapatabiliriz, excele aktarabiliriz, bilgileri liste olarak popup bakabilirz. Gördüğünüz gibi bir çok işlemi içinde barındırmaktadır. Arama Kısmı, seri noya göre arama yapıp kaydı şeçmektedir.

3. Formda buna benzerdir

c# arıza takip programı

2. forma benzerdir, Programı paylaşacağım lise stajında maalesef yazılım stajı yapmamıştım bu kamu dairesinde ihtiyaçtan dolayı bu programı geliştirmiştim belki ödevler de ya da farklı işlerinizde sizlere yardımcı olması için paylaşıyorum.

Programı indirmek için tıklayınız.

 

 

Yorumlar

teşekkürler kardeş paylaşım için.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.