Csharp

C# Instr Metin İçinde Arama Yapmak

C# instr metodu ile string bir değişkende nasıl arama yapılır ona bakacağız. Metin içinde arama yapmanın en kolay yollarından biridir. InStr metodu kullanım şekli aşağıdaki gibidir:

InStr(başlangıç, arama yapılacak metin, aranacak metin, karşılaştırma şekli);

Karışılaştırma şekli 2 türdür.

CompareMethod.Text: Text karşılaştırması yapar. Bizim kullanacağımız arama tipidir.

CompareMethod.Ninary: Binary karşılaştırma yapar.

C# richTextBox Enter Tuşu Engelleme

C# richTextBox enter tuşu engellemek için keydown event içine aşağıdaki kod yazılmalıdır. Böylelikle richtextbox içinde aşağı satıra geçilmez işe yarayabilir bir kod olacağı için site içine bilgi olarak yazıyorum koaly gelsin:

 private void richTextBox1_KeyDown(object sender, KeyEventArgs e)
    {
      if (e.KeyCode == Keys.Enter)
      {
        e.SuppressKeyPress = true;
      }
    }

Enter tuşuna basmaya çalıştığınızda bu istek geçersiz olacaktır.

C# Color Dialog İle Form Özelleştirme Renk Kaydetme

C# color dialog nesnesi ile form özelleştirip formun arka planını rengini değiştirip bunu dosyaya kaydederek daha sonra formumuzun açılışını seçtiğimiz renk ile gerçekleştireceğiz. Bu programı ilk kendi bilgisayarımda yazdım direkt olarak sizlerle paylaşacağım ne önemi olur bunun kısmına gelirsek. Direkt olarak kullanıcı ile iletişime geçip özel formlar tasarlamaya yarayacaktır. 

C# Kelimedeki Boşluğu Bulup ListBoxa Eklemek

C# textbox'a giriş yapmaya başladığımız anda(textchanged) kelimedeki boşluklaru tespit edip her kelimeyi listbox içine ekleyen bir uygulama yapacağız. Uygulama text.split içindeki boşluğu bulup kelimelere bölmektedir ve yer harf girişimizde bu işlem gerçekleşmektedir. Bazen geliştirdiğimiz programlarda bu tür kod parçacıklarına ihtiyacımız oluyor. Bir köşede ihtiyaç halinde bulunmasında fayda var.

Program tasırımı aşağıdaki gibi yaparız:

C# InputBox Kullanımı Örnek Kodlar

C# inputbox nesnesi ile kullanıcıya bir dialog penceresi açarız ve adı üstünde olarak ondan bir değer girmesini bekleriz. InputBox nesnesi c# içersine Add reference seçeneği ile framework sekmesi altından Microsoft.VisualBasic sınıfını eklememiz gerekmektedir. Bazı durumlarda formunuzda örneğin bir textbox nesnemiz yok ama kullanıcıdan bir sayı ya da kelime istememiz gerekiyor tamda bu durumlarda kullanmamız gereken bir penceredir. Kullanım şekli aşağıdaki gibidir:

InputBox("Görüntülenek mesaj","Başlık", "Varsayılan değer","x pozisyonu","y pozisyonu"); 

C# MessageBox Nasıl Kullanılmalı Örnekler

C# MessageBox Nasıl Kullanılır, messagebox dialog pençeresinin özellikleri nelerdir, nasıl kullanılır, messagebox'a hangi butonları ve hangi simgeleri ekleyebiliriz bunların tümüne genel olarak kodları ile birlikte bakalım.

C# MessageBox Kullanımı

MessagegeBox.Show("Mesaj","Başlık","Buton Tipi","Simge");

Buton tipi, aslında messagebox tipimizdir ve genel özellikleri aşağıdaki gibidir:

C# Otomatik Çeviri Projesi

Merhabalar, C# google transle ve yandex translete kullanarak girdiğimiz kelime kadar otomatik çeviri yapan programı üniversite bitirme tezi olarak hazırlamıştırm. İstediğimiz kadar kelimeyi listbox'a giriyoruz ve istediğimiz dile combobox ile seçip çevirebiliyoruz, çevirdiğimiz kelimeleri kaydedip. Daha sonrasında excel, word, access veritabanına aktarabiliyoruz. Baya uğraştığım projelerden biriydi. Genel Mantığını sizlere anlatmaya çalışacağım. Ayrıca programda kullanıcıya kelime ezberlemede yardımcı olması açısından kelime bulma oyunu vardır.

C# Dizi Tüm Konular ve Örnek Program

C# dizi ile alakalı tüm konular ve örnek program ile c# dizi dünyasına bir giriş yapalım ve c# üzerinde bir proje yaparken olmazsa olmaz dizilerin iç dünyasına birlikte girip diziler ile kullanabileceğimiz tüm methodlara bakalım. c# dizi metodlarını kendim test uygulamasında uygulayıp sizlere aktarıyorum. Yazı sonunda sizlerle indirme linkini paylaşacağım.

C# Kelime Avı Oyunu

Merhaba Arkadaşlar, C# Kelime Avı Oyunu projesi hakkında bir kaç bilgi paylaşacağım. Daha önceki yazımdan datagridview ile oluşturulmuş kare bulmaca uygulaması paylaşmıştım, yazı için buraya tıklayabilirsiniz. Yazının bir bölümünde isterseniz soruları çapraz, sağa yada sola dayalı istediğiniz gibi harf sayısınıa göre datagridview üzerine yerleştirebilirsiniz demiştim. O yazımdaki kare bulmaca uygulaması C# kelime avı oyununa ilham olmuştur ve üniversite ödevi olarak hocama sunmuştum.

C# Kare Bulmaca Uygulaması

Arkadaşlar Merhaba, C# kare bulmaca uygulamasını lise döneminde programlamıştım. Programın ilk ortaya çıkış fikri okullarda oyunlar yardımı ile alınan ders, kelime anlamları ve ingilizce kelimlerin bir yarışma ortamı ile rekabetçi bir ortam çıkartacağı ve okul dönemi çocukların(programı yazarken bende dahil tabii) daha akılda kalıcı öğrenme ortamı yaratılması gerekliliğidir. Lise döneminde Studio 2005 ile yazmıştım. Bulmaca için'de dataGridview kullandım. Program mantığından ve fomlarını görsel olarak paylaşacağım. Yorumlarda isteğe bağlı kodları da paylaşabilirim.

C# Değişken Dönüşümleri-Hangi Değişken Neye Dönüştürülebilir

C# dersleri serimizde değişken tiplerine, struct, enum boxing vb. gibi konulara bakmıştık. Şimdi sıkça kullanılan değişken dönüşümleri konusuna bakalım.C#'ta Hangi değişken tipi hangi değişken tipine dönüştürülebiliyor, kaç çeşit dönüşüm tipi vardır? Bunları inceleyeceğiz. Öncelikle bir tablo üzerinden hangi değişken tipi hangi değişkenlerine dönüştürülebiliriz onu inceleyelim. 

C# Boxing ve Unboxing İşlemleri

Bir önceki yazımda c# değer ve referans tiplerine bakmıktık. Şimdi bu yazı ile ilgili boxing ve unboxing işlemlerine bakacağız. Boxing, değer türünden bir değişkeni referans türüne dönüştürmektedir. Unboxing, tam tersi olarak referens türünü değer tipine dönüştürmektedir. 

Boxing örneği:

C# Değer ve Referans Tipi Değişken Tanımlama

C# Değer ve Referans tipi değişkenler nedir? Nasıl tanımlanır? İki tanımlama arasındaki asıl fark nedir? onlara bir bakalım. C# değer tipleri atadığımız verilerin bir kopyasını oluşturarak kendisine gönderilen veriyi saklarlar. Başka değişkenleri tabiiki etkilemezler. C# içinde önüne herhangibir ifade koymadan tanımladığımız değişkenler değer tipli value olarak kabul edilirler.

C# Enum oluşturma

C# dersleri yazı serisine Enum tanımlama ile devam ediyoruz. Bir önceki yazı serisinde structure yapısına göz atmıştık. C# Enum yapısı ile program içersinde kullandığımız sabitleri anlamlı bir yapı haline getirebiliriz. Örnek olarak iller adında bir enum oluşturalım:

C# İç içe Structure Oluşturma

C# ile bir önceki yazımda structure nasıl oluşturulur ona bakmıştık ve bir adet örnek uygulama yapmıştık.Şimdi iç içe structure yapısı nasıl tanımlanır ve kullanılır ona bakalım. Bir önceki örnekte struct yapısı ile öğrenci bilgileri ve notunu tutan uygulama yapmıştık. Bu uygulamaya ek olarak öğrencinin veli bilgilerini tutan bir uygulama yapalım.

C# Structure (Yapı) Oluşturma

Merhabalar c# ders serimize c# structure yapı oluşturma ve örnek uygulama ile devam ediyoruz. Structure yapı türleri içersinde farklı veri türlerini tek bir çatı altında saklarlar ve gruplarlar. Mesela, Bir okulda öğrencilerin sınıf adında structure oluşturulabilir. Örnek bir uygulama paylaşalım öncelikle aşağıdaki gibi bir form tasarlayalım.

Form'a bir adet listBox ve button yerleştirelim

C# Sabitler ve Değişkenler - Değişken Türleri

Merhabalar, C# sabitler ve değişkenlerden başlayan bir yazı dizisine başlayacağım. Daha öncesinde c# ile ilgili çeşitli proje paylaşımları da yapmıştım. O yazılarada c# menüsünden yazıları inceleyerek ulaşabilirsiniz işinize yarayacak gelişmiş projeler mevcuttur. Programlamanın temel taşı olan değişkenler ve sabitlerden bahsedeceğim. İlk olarak:

c# combobox autocomplete

c# combobox autocomplete

Bu yazımda C# ile comboboxta klayeden veri girişi yapmaya başladığımız anda ilgili ögeleri listeleyen yani combobox autocomplete yazısına yer vereceğim. Çok veri olduğu zaman combobox içinde örneğin iller gibi aradığımız il örneğin istanbul ise combobox'un ortalarında yer alıyor demektir. Biz "i" yazdığımız anda "i" ile başlayan illeri ve "ist" yazdığımız anda da direkt olarak istanbulu getirmesini sağlayan uygulamayı sizlerle paylaşacağım.

C# Property Get Set Kullanımı

C# Property Get ile veri alma Set ile veri atama işleminden bir örnek üzerinden bilgi vereceğim sizlere. Get ve Set komutları sınıf içersindeki veri iletişimini sağlayan temel komutlardır ve basit bir şekilde Get ile veri çeker Set ile veri atarız. C# üzerinde bir örnek ile konuya devam edelim. Get Set örneği için bir c# projesi açıp projemize bir adet class ekleyelim.

C# Etkinlik Takip Projesi

c# etkinlik takip projesi

Merhaba Arkadaşlar, Bugün baya detaylı uğraştığım bir projeyi paylaşacağım. Üniversite döneminde C# Wpf Application olarak veritabanı kullanmak yasak olduğu için not defteriyle yaptığım üstelik resim ekleme, düzenleme rapor alma vs. gibi işlemlerin detaylı olarak yapıldığı güzel bir proje paylaşacağım umarım işinize yarar. Yaklaşık olarak 15 tane formdan oluşmaktadır. Şans eseri eski dosyalarda dolaşırken buldum baya iyi bir kaynak olacaktır. Sadece programın kullandığı 10 farklı not defteri vardır arkadaşlar.

C# String Birden Fazla Boşluğu Silme

C# string üzerinde birden fazla boşluk var ise onu nasıl tek boşluğa indirebileceğimizin Regex ile mümkün olduğunu anlatacağım, Gerekli kod tek satırlık basit bir işlemdir. Bazen kullanıcılar textboxten hatalı boşluk değeri girildiğinde hatalı işlem yapmanıza neden olabilir. İşinize yarayacak ilgili c# komutu aşağıdadır.

 

C# Arraylist Sınıfı Kullanımı ve Örnek Programlar

Merhabalar, bugün C# Arraylist Sınıfının Kullanımdan ve Sınıf Methotlarının Örnek Uygulamaları ile sizlere lise ve üniversitede aldığım notlar ile ve örnekler ile yardımcı olmaya çalışacağım. Dizilere göre kullanımı daha rahat denilebilir. Örneğin:

C# Active Directory Kullanıcı Girişi

Merhabalar, C# İle Active Directory Üzerinden Kullanıcı Adı ve Şifre İle Nasıl Kullanıcı Girişi Yapılır Ona Bakacağız. Öncelikle projemize add -> reference deyip 2 tane sınıf eklememiz gerekmektedir.

Aşağıdaki resimlerde bulunan sınıfları lütfen ekleyiniz

c# active directory login

Bunları ekledikten sonra şu kodu eklemeyi unutmayalım:

Tags: 

C# QR Code Oluşturma Programı

c# qr code oluşturma programı

Merhabalar, C# ile QR Code nasıl oluşturma ile ilgili güzel bir sınıf var(MessagingToolkit.QRCode) textBox'a girilen string değer Url ya da normal bir mesaj olabilir bu girilen değeri direkt olaran QR çıktısına dönüştürmektedir. Örneğin textBox değerine cozumunedir.com yazdığımızda ve oluştur dediğimiz zaman direkt olarak QR Code oluşturur ve QR okuyucu ile okuttuğumuz zaman örneğin, telefondan link olduğunu anlar, siteye git, mail gönder, safari de aç gibi menüler gelir. Programın Full proje halinde sizinle paylaşacağım.

C# Veritabanı Öğrenci Listeleme, Ekleme, Silme, Güncelleme Örneği

c# veritabanı örneği

Merhabalar, sizlere C# Access veritabanı ile Öğrenci Listeleme, Ekleme, Silme, Güncelleme yani veritabanı ile yapılacak en temel işlemleri yapan programı paylaşacağım. Program datagrid ile çalışmaktadır, bilgileri datagridview de listeler buraya tıkladığınız bilgileri textBoxlara aktarır, textBox'lardan değişiklik yapıp güncelleme yapabiliriz. Arayüzü aşağıdaki gibidir:

C# Formu Alt Kısımda Görünmez Başlatma

Merhabalar yaptığımız uygulamayı minimized kısımda başlatma kodunu paylaşacağım sizlerle. Kod formu direkt olarak görev çubuğunda görünmez hala getirmektedir. Yalnız Alt+Tab tuşları ile açık uygulamalara baktığımız zaman gözükmektedir. Alt+Tab ile aktif ettik diyelim yine görev çubuğunda simge gözükmemektedir, işlemleri yapıp minimize ettiğimiz zaman tekrar görünmez şekilde aşağı inmektedir.

C# Yüklü Programları Listeleme

c# bilgisayardaki yüklü programları listelemek

Merhabalar, sizlere bugün Bilgisayarda Yüklü Programları Listeleme ve listelenen programlar içersinde aradığımız uygulamanın var olup olmadığını kontrol eden bir program yapacağız. Örneğin java var mı yok mu? Office var mı yok mu? Gibi. Öcelikle bu işlem nasıl kontrol ediliyor bir ona bakalım. Bilgisayarımızda yüklü olan her bir programın kayıtları regedit'te tutulur ama her program bit değerine göre filan 3 farklı yerde tutulur bu yollar aşağıdaki gibidir:

C# Bilgisayardaki Local Adminleri Listeleme

Merhabalar, Bu yazımda C# ile Local Adminleri Listeleme fonksiyonunu anlatacağım. Fonksiyonu bilgisayarda yüklü programları listeleme uygulamasında kullandım(bu program daha sonra paylaşılacaktır). Local adminleri listelemek için aşağıdaki komutu kullanmalıyız:

C# For Döngüsü Nedir ve Faktoriyel Örneği Break ve Continue

Merhabalar, C# For Döngüsünü bir Faktoriyel Bulan Program, ve for break ve coninue komutu ile sizlere aktarmak istedğim. For döngüsünü açıklamak gerekirse temel anlamda başlangıç değeri girilen sayıdan belirli bir kriteri sağlayana kadar döngünün belirlenen aralıkta attırılarak kriter sağlana kadar döndürülmesini sağlamaktır. 

Temel tanımlaması şu şekildedir:

C# Foreach Döngüsü İle Dizi Listeleme

Merhabalar C# Diziler Serisine ikinci Foreach Konusu Olan Dizli Listeleme ile devam ediyorum. Oluşturduğumuz bir dizinin elemanlarını tabiiki foreach döngüsü dışında döngü türkleri ile ekrana yazdırabiliriz ama bu döngü türüde dizi işlemlerinde oldukça kolaylık sağlamaktadır. Direkt sınır ya da arttırma işkemi kullanmadan kendisi döngü sayısı kadar dönüp işlemleri gerçekleştirmektedir. 

C# Foreach Döngüsü İle Dizi Listeleme aşağıdaki gibidir:

C# Foreach ile Form İçinde Nesne Kontrolü

Merhabalar, Döngülerle ilgili bir kaç örnek paylaşacağım foreach döngüsünün güzel bir özelliği ile başlamak istedim.Basit bir örnek ile, form içinde textBox nesnesini nasıl kontrol edebileceğimiizi öğrenelim. Bu kullanım şeklini ilk olarak cafe masa ücreti programında kullanmıştım. Panel içine otomatik yavarlak kırmızı daireler basıp, tıkladığımı yeşil renkte resim basıyordum ve ücret bilgisini onlara göre diziye alıp masaları aktif ya da pasif yapıyordum.

C# Tarihler Arasındaki Gün Sayısını Bulmak

C# iki tarih arasında ki gün sayısı

Merhabalar, Tarih ve saat fonksiyonlarına devam ediyoruz. Şimdi iki tarih arasında kaç gün var onu bulmaya yarayan programın kotlarını paylaşacağım siz TextBox ile manuel kullanıcıya girdirebilirsiniz. Ben zamanında örnek olarak consoleapplication ile bugünün tarihi ile girdiğimiz tarihin arasında ki farkı ekrana yazdıracağız.

Fonsiyon adı Subtract kodları aşağıdaki gibidir:

C# Tarih Karşılaştırma Fonksiyonu

c# tarih karşılaştırma programı

Merhabalar, Bugün C# Tarih Karışılaştırma Fonksiyonu Yapacağız, iki tarih eşitmi, 1. Değer 2. Değerden büyük mü? Küçük mü? ya da birbirlerine eşitler mi? Bunları görebileceğimiz programı sizlere aktarmaya çalışacağım. İhtiyacınıza göre geliştirip güzel sonuçlar elde edebileceğiniz güzel bir uygulamadır. Buradan paylaşılanların üstüne bir şeyler koyarak o hataları kendiniz çözemeye çalışarak yazılım konusunda daha ileri gideceğinizi düşünüyorum şimdiden kolay gelsin.

C# Örnek Uygulamalı Tarih Ve Saat Fonksiyonları

c# tarih ve saat fonksiyonları

Merhabalar bugün, C# Örnek Uygulamalı Tarih Ve Saat Fonksiyonlarını paylaşacağım, öncelikle bilgisayarın şu an sahip olduğu saati string formatları ile nasıl şekillendirebileceğimizi bulan programı görelim.

Program Kodları:

C# Veritabanlı Arıza Takip Programı

c# arıza takip programı

Bugün, C# ile yapılmış Veritabanlı Arıza Takip Programı paylaşacağım. Program basit olarak arızalanmış bir bilgisayar ya da herhangibir elektronik ürün, bilgisayar sorunu gibi bilgileri tutup. Açık kayıtları yönetebilmemizi ve sorun düzeldikten sonra bunları kapatabilmemizi geriye dönük düzenli çalışmayı sağlayan bir programdır. Temel olarak 3 formdan oluşmaktadır. 

C# Gider Hesaplama Programı

c# gider hesaplayan program

Bugün, sizlere C#' ta bir ay içersinde ki toplam giderlerimizi hesaplayan programı paylaşacağım. Programda geriye dönük arama gerçekleştirebiliyorsunuz. Basit olarak hazırlanmış bir program not defterinde tutmaktadır tüm bilgileri. Yaklaşık iki sene önce hazırladığım bir program geliştirerek hataları varsa paylaşarak yorum yapabilirsiniz.

 

C# gider Hesaplayan Program

C# MDI Form Click Nasıl Yapılır

Merhabalar MDI form öncelikle projemizde kullandığımız diğer formları içinde barındırabilen ebeveyn form denilmektedir diğer formlarıda çocuk form denilir.MDI ebeveyn formda click eventinı çalıştırmak için form load layına şu kodu yazmamız gerekmektedir.

C# Palindrome Kelime Programı

Bugün C# ile girilen kelimenin Palindrome Kelime olup olmadığını bulan console uygulamasını yapacağız. Palindrome kelime Nedir? Kısaca tersten yazılışı düz yazılışı aynı olan kelimelere denir. 

Program kodları aşağıdaki gibidir:

C# Mükemmel Sayıları Bulan Program

C# mükemmel sayıları bulan program

Merhaba Arkadaşlar, Sizlerle C# Console İle yapılmış Mükemmel Sayıları Bulan Programı paylaşacağım. Öncelikle mükemmel sayı nedir diye bakalım:

Mükemmel sayısayılar teorisinde, kendisi hariç pozitif tam bölenlerinin toplamı kendisine eşit olan sayı. Diğer bir ifadeyle, bir mükemmel sayı, bütün pozitif tam bölenlerinin toplamının yarısına eşittir. https://tr.wikipedia.org/wiki/Mükemmel_sayı

C# Sayı Tahmin Oyunu

Bugün sizlere Console Uygulaması ile C# Sayı Tahmin Oyunu Paylaşacağım. Program 1-20 arası sayı üretiyor ve 5 hakkınız bulunuyor. Tabii siz bu değerleri değitirebilir gerekli geliştirmeleri sağlayabilirisinz. C# Tahmin oyunu aslında Random sayı üretme ve if else konusunda çalışma yapacak arkadaşlar için iyi bir örnek olacaktır. Ne kadar farklı uygulamalar paylaşsakta bu tür uygulamalarda Giriş Seviyesi için iyi örnekler içermektedir.

C# Sayı Tahmin Oyunu Program.cs

içersine direkt olarak aşağıdaki kodları yapıştırabilirsiniz:

C# Gelişmiş Öğrenci Not Hesaplama Programı

c# Öğrenci Not Hesap Programı

Bugün C# ile yapılmış Öğrenci Ders Notu Hesaplama Programını sizlere aktaracağım. Okul zamanında detaylı bir şekilde girilen dersin, öğrenci sayısınıgirebileceğimiz, sınav sayısını girebileceğimiz, bu sınavların yüzde kaç genel ortalamayı etkilediğinigirdiğimiz öğrencilerin aldığı puanları yazıp Harf notunu hesaplatabileceğimiz sonrasında bunları kaydedipHangi dersten hangi öğrenciler kaç almış ve bunların genel ortalamasının kaç olduğunu göster

c# İstatistikli Sayısal Loto Programı

C# sayısal loto programı

Merhaba Arkadaşlar, c# İstatistikli Sayısal Loto Programı paylaşacağım sizlerle program klasik sayısal loto oynamınızı sağlayan girdiğiniz adet kadar 1 ile 49 arasında ki sayılarla ve her kuponda bu sayılardan 1'er tane olacak şekilde kupon üretmektedir. Bu da diğer paylaştığım programlar gibi okul döneminde hazırlanmış bir uygulamadır.

C# Dizi Yeniden Boyutlandırma

Arkadaşlar Merhaba, Bu yazıda C# ile tanımladığımız dizinin boyutunu değiştirmeyi kısaca göstereceğim. Bazı durumlarda önceden boyutlandırdığınız dizi tanımlarının boyutları daha sonrasında ihtiyaca uygun boyutunu arttırmanız gerekebiliyor biliyorsunuz ki ilk dizi tanımlarken ilk boyut girilmesi zorunludur. Aşağıdaki kod ile mevcut dizininzin boyutu değiştirebiliyorsunuz. Umarım işine yarar daha sonrasında ya da önceden paylaştığım programlarda bu kodu kullanmış olabilirim. İhtiyacığınıza yarayabileceği ya da kodlar arasında gözden kaçabileceği için ayrıyetten yazmak istedim.

Tags: 

C# Anket Programı Örneği

C# anket Programı

Merhaba Arkadaşlar, C# ile Anket Programı Paylaşacağım bugün. Progam basitçe anlatmak gerekirse öncelikle öğrenci sayısını girip öğrenci sayısına göre yemeklere oy verip bu oyların daha sonrasında hangi kategoriye hangi oy verilmiş onu göstermeye yarar. C# Anket programının en temal halidir Size C# dizi ve Döngüler konusunda yardımı dokunabilir. Program iki formdan oluşmaktadır ilk açılan form sizden öğrenci sayısı istemektedir yani döngümüz girdiğimiz ilk sayı kadar dönecektir ve her döngü sizden öğrenci TC.

C# Tapu Programı

Merhaba arkadaşlar, Üniversite döneminde yaptığım ödevleri ya da c# üzerinde Tapu projesi gibi konuları sizenle buldukça paylaşacağım. Yazılım konusunda mümkün olduğuca kendimi güncellemeye çalışıyorum seviyorum çünkü size de yardımcı olması açısında C# konusunda bu paylaşımları yapmaya karar verdim.